article-img
O projekte

Memorandum škôl a zamestnávateľov v Trenčianskom samosprávnom kraji


Memorandum škôl a zamestnávateľov vzniklo z potreby vzdelávať mladých ľudí tak, aby boli potrební pre aktuálny pracovný trh. Konkrétne študijné odbory sú naviazané na konkrétne potreby firiem z tvojho okolia. Snahou Trenčianskeho samosprávneho kraja je vrátiť mladým ľuďom hrdosť na štúdium remeselných odvetví a dať im víziu budúcnosti v podobe pracovných príležitostí v kraji. TSK chce, aby sa mladí ľudia sústredili na rozvíjanie svojich zručností a nemuseli natoľko podliehať existenčným otázkam. Istota potreby remeselného vzdelania je to, čo chce Trenčiansky samosprávny kraj dlhodobo rozvíjať.

Školy pre hrdinov

Hrdina drieme v každom z nás. Potrebuješ iba príležitosť, aby si ho v sebe prebudil. Ovládnutím remesla a zdokonaľovaním svojich zručností nastúpiš na cestu, na ktorej ťa bude každý obdivovať za to, čo dokážeš. Naše vybrané školy sú tu pre teba - stačí si vybrať, aké remeslo by ťa bavilo!

Po tom ako sa vyučíš vysnívané remeslo, máme pre teba prácu. Presne tak! Pracovné miesta vo firmách z tvojho okolia, ktoré naplno využijú tvoje nadobuduté schopnosti. A ty? Ty sa staneš tým najväčším hrdinom, pretože svojím remeslom získaš istoty, zabezpečenie a najmä priestor pre seba.

--> --> -->